Jak zaplanować podróż do USA?

Polacy {współcześnie|obecnie podróżują znacznie intensywniej niż dekady temu, gdy samo uzyskanie paszportu było skomplikowane. W dzisiejszych czasach sytuacja gospodarcza w państwie jest stabilna, dlatego obywateli stać na urlop zagranicą. Największym marzeniem wielu z nich jest wycieczka do USA, kraju, który każdy zna z popularnych serialów czy filmów. Jeżeli chcesz zobaczyć to miejsce, rozpocznij przygotowania jeszcze dziś.

Mieszkańcy Polski jeśli chcą zobaczyć USA muszą posiadać ważną wizę. Na jej uzyskanie należy przeznaczyć kilka miesięcy, bowiem nie jest wydawana od ręki. Na początku należy umówić się na rozmowę z amerykańskim konsulem, będzie to możliwe w Krakowie lub w Warszawie. W wyznaczonym dniu należy udać się do urzędu z przygotowanym formularzem o wizę turystyczną, trzeba wziąć także ważny paszport. W chwili rozmowy z urzędnikiem będziemy poproszeni o udzielenie odpowiedzi na szereg pytań. Jeśli nasza kondycja materialna jest dobra, a także nie jesteśmy karani, wtenczas najprawdopodobniej otrzymamy wizę bez kłopotu. Dopiero posiadając ten dokument należy nabywać bilet.

neujahrswünsche 2021 kostenlos

Lot transatlantycki zajmuje paręnaście godzin, jest również o wiele kosztowniejszy od przeprawy w obrębie Europy. Toteż szukanie ciekawej opcji podróży należy rozpocząć parę miesięcy przed wyjazdem. Warto prześwietlić pełno stron, gdyż na poszczególnej z nich ceny mogą być zupełnie różne. Zazwyczaj najprzystępniejsze z Europy są transfery do Nowego Jorku. Można pierw tam się wybrać, a potem skorzystać z lotów krajowych, które są bardzo tanie. Pamiętajmy również, żeby prawidłowo spakować własny bagaż. Gdyż na terytorium Stanów nie możemy wwozić żywności a także napojów będących z poza kontynentu. Jedyne zakupy tego typu można wykonać na strefie bezcłowej. Również wracając do kraju nie można zabierać prowiantu, bowiem UE ma identyczne regulacje prawne. Wyżywienie w USA jest bardzo tanie, lecz nocleg już nie. Najciekawszą obecnie opcją jest wynajmowanie mieszkań lub kwater od osób prywatnych, można zrobić to wcześniej, przez internet. Działają specjalne portale w sieci, które zajmują się pośrednictwem.