Jak zagospodarować ścianę nad schodami

Zagospodarowanie własnego mieszkania stanowi nie lada zadanie. Zanim rozpoczniemy urządzanie prawdopodobnie nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele czeka na nas problemów do rozwiązania. Przestrzeń w własnym m wymaga przemyślanego zaaranżowania. Nie ominie cię lustrowanie portali o urządzaniu wnętrz oraz kartkowanie najnowszych gazet.
Czasami skupiamy się w pierwszej kolejności na najczęściej używanych pomieszczeniach. Z czasem jednak przychodzi czas także na mniej istotne elementy wystroju domu. Przykładem jest ściana znajdująca się nad schodami.

Dobrze odpowiednio ją zagospodarować, ponieważ większość z mieszkańców będzie mijać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Ciekawym pomysłem na zaaranżowanie tej z pozoru niepotrzebnej przestrzeni jest stworzenie pewnego rodzaju kącika wspomnień. Żeby wcielić w życie ten pomysł, przydadzą się familijne fotografie. Dobrze wydrukować je w różnorakich rozmiarach i oprawić w ramki o jednakowej kolorystyce. Każde wejście po schodach będzie przywodzić na myśl ciekawe wspomnienia.W wielu domach brakuje wystarczająco dużo miejsca, aby wystawiać pamiątkowe zdjęcia.

Oryginalnym sposobem na udekorowanie ściany nad schodami może być naklejenie ciekawej fototapety. Świetnie będą prezentować się te fototapety, na których będzie widać głębia. Przestrzeń nad schodami optycznie ulegnie zwiększeniu. Ciekawy efekt można uzyskać, decydując się na fototapetę ze… schodami. Uzyskasz iluzję, jak gdyby z twoich schodów można było wyjść na francuską uliczkę czy uroczą leśną ścieżkę.
Jeśli wolisz mniej rzucające się w oczy rozwiązania, weź pod uwagę użyteczne oświetlenie na ścianie nad schodami. Mogą interesująco wyglądać, a jednocześnie wspierać bezpieczeństwo domowników.

nice birthday wishes