Jak przygotować przyjęcie urodzinowe dla kilkulatka?

Urodziny to ważne przeżycie dla każdego kilkulatka. Właśnie dlatego rodzice są zobowiązani postarać się, aby był to dzień niezwykły, który na długi czas zapadnie w pamięć ich pociechy. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak w takim razie warto przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda zabawa musi mieć motyw przewodni, lecz w przypadku gdy dziecko jest fanem konkretnej bajki czy filmu warto zdecydować się na ten ruch i poprosić zaproszonych, by na imprezie pojawili się w tematycznych strojach. W przypadku organizowania zabawy tematycznej  nie trzeba poprzestawać wyłącznie na przebraniach, ale zdecydować się także na piosenki dostosowane do wybranego motywu. Także zabawy powinny nawiązywać do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche für kinder

Dekoracje i poczęstunek

Istotną częścią każdej imprezy urodzinowej jest stosowne udekorowanie pokoju, w którym zabawa będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć balony, konfetti, dobrym rozwiązaniem może okazać się również zapewnienie małym gościom kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie może ograniczać się wyłącznie do tortu, warto zapewnić dzieciom kanapki (na przykład nieduże kolorowe kanapeczki, które nie tylko świetnie smakują, lecz także wyglądają wyjątkowo ładnie). Dobrze zapewnić również na słodkie przekąski – doskonale sprawdzą się nie tylko cukierki czy ciasteczka, lecz również owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o piciu – warto przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku gdy podczas imprezy organizowane będą liczne zabawy ruchowe warto podać dzieciom również wodę mineralną. Nie można zapominać o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców decyduje się na samodzielne przygotowanie całej zabawy. Wbrew pozorom warto zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie oznacza to oczywiście, że dziecko ma być zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się choćby tworzeniem zaproszeń na przyjęcie.