Gdy się zmotywować do kampanie z nadwagą

Ponadplanowe kilogramy powodują, że nasz stan psychiczny ulega pogorszeniu. Ogarnia nas apatia , odrętwienie i obojętność do wielu aktywności życiowych. Odmawiamy spotkań ze znajomymi. 

Paraliżuje nas strach przed tym co pomyślą o nas inni. Należy zatem coś z tym zrobić. Fundamentalnym czynem kierującym do osiągnięcia szczęścia w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy motywacji działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Pobudka zewnętrzna to między innymi kolejna spódnica, nowe buty, podróż w wyśnione miejsce. Pobudka wewnętrzna to nasze lepsze zdrowie, komplement znajomych czy adoracja w oczach innych osób. Jak zatem zmotywować się do walki z otyłością?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Primo pamiętaj, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Cel Twojej znajomej nie są Twoim marzeniem. Pomyśl co sprawia u Ciebie tak dużą chęć walki z otyłością?

2. Pozwól sobie na małe potknięcia. Wszyscy je mają. Droga do zdobycia triumfu nigdy nie jest usłana różami. 

3. Wizualizuj sobie Twoje życie kiedy odniesiesz idealną wagę. To pozwoli Tobie przeżyć w decyzji.

4. Doceniaj siebie i premiuj nawet za nieduże osiągnięcia. Tylko nie łakociami. Niech to będzie bilet do teatru, wizyta w SPA, biżuterię .

5. Poszukaj osobę, z którym możesz ścigać się. Waszym celem będzie, kto pierwszy schudnie pięć kilogramów. Konkurowanie zazwyczaj pomaga wytrwać i zdobyć cel.

Pamiętaj, że nawet jeśli po raz pierwszy zrezygnujesz, zawsze możesz rozpocząć swoją drogę po raz kolejny.